- 0 +
e-zlecenia
dla kontrahentów
zaloguj się
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA >> Szpital >> Oddziały >> Laryngologiczny
Laryngologiczny
Sekretariat medyczny tel. 25 640 34 50 foto001.JPG

Ordynator tel. 25 640 34 50
Lekarze tel. 25 640 34 54, 25 640 34 60

Pielęgniarki tel. 25 640 34 55
e-mail:
laryngologia@szpital.siedlce.pl

Ordynator Oddziału: dr n. med. Ewa  Gołębiewska
specjalista otolaryngolog.

Pielęgniarka oddziałowa: Anna Sobiczewska
magister pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego

 

Liczba łóżek: 28 ( w tym 2 Intensywnej opieki Medycznej), Sale chorych: 2, 3, 4 łóżkowe

 

Pacjentami Oddziału są dorośli i dzieci, głównie z terenu województwa mazowieckiego. Chorzy są przyjmowani w trybie planowym oraz nagłym i hospitalizowani w ramach pobytu jedno- bądź wielodniowego.
W szpitalu funkcjonuje Poradnia Laryngologiczna i Pracownia Audiologiczno - Otoneurologiczna.
Oddział posiada salę operacyjną gdzie przeprowadzane są operacje w znieczuleniu ogólnym, salę zabiegową, gdzie są wykonane operacje w znieczuleniu miejscowym, salę nadzoru pooperacyjnego ze sprzętem medycznym, który pozwala monitorować czynności życiowe pacjentów w pierwszych godzinach po operacji, 2 sale diagnostyczno - opatrunkowe, posiada również dostęp do sali operacyjnej Bloku Operacyjnego szpitala.
Oddział Laryngologiczny jest wyposażony w wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny, który spełnia standardy współczesnej laryngologii. Sprzęt pozwala wykonać procedury medyczne w pełnym zakresie i na wysokim poziomie specjalistycznym.
Celem Oddziału Laryngologicznego jest najwyższa jakość usług medycznych lekarsko - pielęgniarskich, realizowanych przez zespół oddziału w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjentów (z uwzględnieniem systemu zarządzania jakością, zgodnie ze zdobytym przez szpital międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2000). Zakres usług świadczonych w Oddziale obejmuje: diagnostykę oraz leczenie zachowawcze i operacje chorób: uszu, nosa, zatok przynosowych, jamy ustnej, gardła, krtani i szyi. Zespół wykonuje operacje metodami klasycznymi i endoskopowymi (małoinwazyjnymi).
Realizacja wielu specjalistycznych procedur z zakresu laryngologii jest możliwa dzięki korzystaniu z szerokiego zaplecza diagnostycznego Szpitala, które oferuje: spiralną tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, angiografię komputerową, możliwość pobierania materiału do badań histopatologicznych w oparciu o celowaną biopsję, wykonywanie śródoperacyjnych badań histopatologicznych, współpracę z Oddziałem Onkologicznym tutejszego szpitala i Zakładem Radioterapii Centrum Onkologii w Warszawie.
Pracownia Audiologiczno - Otoneurologiczna wyposażona jest w sprzęt, który zapewnia pełną diagnostykę pacjentom z zaburzeniami narządu słuchu, równowagi oraz diagnostykę wczesnego wykrywania wad słuchu u noworodków, niemowląt i małych dzieci. Oddział Laryngologiczny posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia, uprawniającą do prowadzenia specjalizacji z zakresu otolaryngologii.

Na kwalifikacje do operacji planowych można zgłaszać się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-14 do Izby Przyjęc Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.


 

Linki

  1. Przyjęcia w oddziale
  2. Odwiedziny
  3. Procedury

 

Program RegionalnyMazowszeUnia EuropejskaWydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Program RegionalnyMazowszeUnia Europejska
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego
Projekt i realizacja: 2BITS